Užitočné informácie PZP ČSOB

Poisťovňu ČSOB môžete v záležitostiach informovania sa o poistke, ale aj v prípade žiadosti o ukončenie poistnej zmluvy, kontaktovať telefonicky, písomne aj elektronicky. K dispozícii sú informačná linka, linka pre asistenčné služby a tiež špeciálna mobilná aplikácia.

Tu sú najdôležitejšie kontaktné údaje na poisťovňu:

Adresa pre písomnú korešpondenciu: Žižkova 11, 811 02 Bratislava.

Infolinka : Viac informácií ohľadom podmienok poistenia, ale napríklad aj ohľadom priebehu riešenia poistnej udalosti, vám poskytne telefonická infolinka dostupná v pracovných dňoch od 07:30 do 17:00. Kontaktovať ju môžete na čísle 0850 111 303. Môžete tam aj zanechať odkaz a poisťovňa vám zavolá sama.

Telefón pre asistenčné služby: Asistenčné služby ČSOB poisťovne v prípade poruchy, škodovej udalosti alebo dopravnej nehody môžete využiť 24 hodín denne. Nahlásiť potrebu využitia asistencie v rozsahu týchto služieb je možné nonstop z doma aj zo zahraničia a to na telefónnom čísle +421 2 4445 0050, kde získate viac informácií.

Výpoveď a zrušenie: Chcete zmeniť poisťovňu pri zákonnej poistke a vypovedať či zrušiť pôvodné PZP v ČSOB? Alebo ste vozidlo predali a chcete to oznámiť spolu s ukončením zmluvy? V každom takomto prípade postupujte v písomnej forme. Žiadosť o zrušenie zmluvy odošlite na adresu pre písomnú korešpondenciu, tlačivo nájdete online.

Najčastejšie otázky 

V súvislosti s povinným zmluvným poistením v ČSOB, ale aj povinným zmluvným poistením vo všeobecnosti, sa vodiči pýtajú viacero praktických dotazov a otázok. Ide hlavne o záležitosti týkajúce sa konkrétnych pripoistení, ale aj nahlásenia poistnej udalosti.

Toto sú najčastejšie otázky spoločne s odpoveďami na ne:

Čo všetko vplýva na cenu za povinné zmluvné poistenie?

Poisťovňa ČSOB zohľadňuje pri cene za PZP viacero parametrov. Ide hlavne o výkon motora vozidla v kW, nie o objem motora, ale aj o osobu vlastníka, napríklad jeho trvalé bydlisko, aký dlhý má poistník bezškodový priebeh, koľko zmlúv má v poisťovni a ako často bude platiť poistku. Vplyv na cenu majú aj jednotlivé pripoistenia a balíček asistenčných služieb.

Oplatí sa viac dojednať pripoistenia k PZP alebo havarijné poistenie?

Pripoistenia zamerané na škody na vlastnom vozidle alebo posádke vozidla dojednané k PZP sa stávajú hitom posledných rokov. Oproti havarijnému poisteniu majú obvykle nižšiu cenu, ale zároveň tu platia aj poistné limity a pri mnohých pripoisteniach tiež nutnosť spoluúčasti. S týmito dvoma faktormi treba počítať a zohľadniť ich aj v porovnaní s hodnotou vozidla.

Ktoré bezpečnostné a asistenčné systémy berie ČSOB do úvahy?

ČSOB poisťovňa ako jedna z mála poisťovní ponúka motoristom získať zľavu z poistky za PZP vtedy, ak je poistené vozidlo vybavené asistenčnými systémami znižujúcimi riziko nehody. Ide o adaptívny tempomat, núdzové brzdenie, monitorovanie mŕtveho uhla, varovanie opustenia pruhu, parkovací asistent a senzory, autonómne jazdenie a e-call.

ČSOB poisťovňa neuplatňuje amortizáciu, čo to znamená pre poistníka?

Amortizácia znamená, že poisťovňa pri vyplatení poistného plnenia nemusí preplatiť celú sumu za opravu, ale len časť. Deje sa tak pri starších vozidlách, ktoré majú nižšiu hodnotu, ale nové diely by ich hodnotu zvýšili. Neuplatňovanie amortizácie je výhoda pre poškodeného, ale aj pre vás, nemusíte sa totiž obávať žiadnych finančných dôsledkov.

Uzatvorenie online 

Jednou z najlepších možností, ako uzatvoriť najlepšie a najlacnejšie PZP v ČSOB, je využiť internet. Na uzatvorenie zákonnej poistky auta, motorky či iného vozidla online vám stačí len vedieť technické údaje o vozidle, prípadne len ŠPZ.

Postup uzatvorenia nového poistenia sa dá zhrnúť do týchto krokov:

NA ÚVOD SI PODĽA PARAMETROV VOZIDLA CEZ PZP KALKULAČKU SPRAVTE VÝPOČET POISTKY.

NÁSLEDNE SI Z POROVNANIA VYBERTE TO POISTENIE ALEBO TEN MODUL, KTORÝ JE NAJLEPŠÍ.

DOPLŇTE SVOJE OSOBNÉ ÚDAJE, SKONTROLUJTE VŠETKY PARAMETRE A ODOŠLITE ŽIADOSŤ.

PRÍDE VÁM NOVÁ POISTNÁ ZMLUVA, TÚ PODPÍŠETE A ZÁROVEŇ VYPOVIETE STARÉ PZP.

Takýto postup sa dá použiť aj v prípade, ak sa rozhodnete využiť porovnávače a online kalkulačky pre výpočet a dojednanie povinného zmluvného poistenia v ČSOB. Viaceré z nich umožňujú nielen uzatvoriť novú poistku, ale vám emailom pošlú aj novú bielu a zelenú kartu, ktoré si je možné vytlačiť a sú platnými dokumentmi preukazujúcimi poistenie.

Pokiaľ využijete serióznu online kalkulačku získate tiež:

  • komplexný prehľad ohľadom všetkých možných alternatív poistenia a to nielen v rámci poisťovne ČSOB, ale aj v rámci ostatných poisťovní ponúkajúcich PZP
  • presný výpočet PZP so zohľadnením všetkých parametrov, zliav a bonusov, viacero kalkulačiek totiž pracuje s aktuálnymi parametrami a akciami
  • niektoré porovnávače či online kalkulačky umožňujúce uzatvoriť PZP vám dokonca pomôžu aj s platbou, napríklad online kartou či mobilom prostredníctvom QR kódu

Pri uzatvorení poistenia cez internet získavate tiež výhodu úspory času a maximálneho pohodlia. Nemusíte nikam chodiť osobne, na mail vám príde poistná zmluva, tú stačí podpísať a zároveň zaplatiť poistné. Nezabudnite však na zaslanie výpovede pôvodnej poistnej zmluvy, ak tak nespravíte, nastáva jej automatické predĺženie na ďalší rok.

POISTENIE VŠETKÝCH VOZIDIEL, NIELEN AUTA

UZATVORIŤ SI POVINNÉ ZMLUVNÉ POISTENIE ZA ŠKODU SPÔSOBENÚ MOTOROVÝM VOZIDLOM CEZ INTERNET DOKÁŽETE NIELEN V PRÍPADE AUTOMOBILOV, ALE AJ NA OSTATNÉ KATEGÓRIE MOTOROVÝCH VOZIDIEL. IDE HLAVNE O MOTOCYKLE, SKÚTRE, PRÍVESNÉ VOZÍKY ČI ĽAHKÉ ÚŽITKOVÉ VOZIDLÁ.

Odporúčania, ako uzatvoriť najvýhodnejšie PZP

Chceli by ste uzavrieť povinné zmluvné poistenie pohodlne, jednoducho a zároveň rýchlo? V tom prípade so pre vás online kalkulačky aj porovnávacie služby najlepšou voľbou. Na internete ich je ale príliš veľké množstvo a viacero z nich je neserióznych.

Ako teda rozlíšiť tie najlepšie nástroje? Podľa týchto faktorov:

  • porovnávacia služba alebo online kalkulačka sú súčasťou známej značky, ideálne poisťovacieho portálu s dlhšou históriou a viacerými referenciami na internete
  • ide o skutočne nezávislý výpočet a porovnanie so zahrnutím konečných cien, pričom služba neuprednostňuje žiadnu poisťovňu alebo nejaký poistný produkt
  • porovnanie je komplexné, dokážete si tak pozrieť nielen finančné parametre poistky, ale aj rozsah poistného krytia, poistné limity a rozsah asistenčných služieb
  • poistku si môžete nielen vyhľadať, porovnať a vypočítať, ale aj uzavrieť, ideálne je, ak služba ponúka aj platbu poistného, ale len priamo na účet poisťovni

Najlacnejšie PZP v ČSOB, ale aj v iných poisťovniach, uzatvoríte práve online a so zahrnutím všetkých možných zliav. Pri porovnaní možností a alternatív ale zvažujte nielen finančné benefity, ale aj tie nefinančné, napríklad asistenčné služby alebo možnosť kombinácie viacerých druhov pripoistení k hlavnému zákonnému poisteniu. Viac na tomto webe.